SLD - Lewica Razem

image_intro_alt

Czarzasty: Organizacja państwowych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości jest skandaliczna

Niezaproszenie Aleksandra Kwaśniewskiego na oficjalne obchody, zamieszanie ze wspólnym marszem oraz brak przywódców innych państw podczas rocznicowych obchodów – to główne punkty krytyki prezydenta Andrzeja Dudy ze strony przewodniczącego SLD Włodzimierza Czarzastego. - Brak zaproszenia dla Aleksandra Kwaśniewskiego od Andrzeja Dudy uważamy za brak kultury oraz klasy.

- To jest po prostu skandal, aby w stulecie niepodległości Polski nie było międzynarodowych gości. Kiedy prezydentem był Aleksander Kwaśniewski, to jego kancelaria pracowała przez rok, aby ważne dla Polski wydarzenia miały odpowiednią rangę dyplomatyczną – podsumował Czarzasty. - Obecna ekipa przecież wiedziała od lat o setnej rocznicy, a jednak niechlujstwo, niekonsekwencja i dzielenie Polek i Polaków na lepszych i gorszych dominuje – ocenił. - Mnie jest za prezydenta Andrzeja Dudę po prostu wstyd – dodał.

- Jeżeli wpłynęłoby do mnie zaproszenie na marsz ONR-u, narodowców oraz ludzi, którzy wznoszą hasła pt. Polska dla Polaków, to bym po prostu nie poszedł. Dla mnie ważny jest system wartości i nie chcę mieć z tym towarzystwem nic wspólnego – podkreślił lider Sojuszu.

Czarzasty zapowiedział, iż 11 listopada planowane jest odsłonięcie pomnika Ignacego Daszyńskiego na placu Na Rozdrożu w Warszawie. - Ze względów technicznych może się to nie udać, ale jeżeli kwestie organizacyjne nie wygrają z naszymi pragnieniami, to 11 listopada odsłonimy ten pomnik.

- SLD Lewica Razem zaprosi na to wydarzenia np. Partię Razem – dodał.

 

Lista nr 5 KW SLD Lewica Razem

© 2018 KKW SLD LEWICA RAZEM. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Rozumiem