SLD - Lewica Razem

image_intro_alt

Współpraca SLD i PSL w sejmikach wojewódzkich

- Dzisiejsze rozmowy pokazują, iż pragniemy wspólnie budować koalicję w sejmikach – powiedział Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD. - Deklarujemy chęć tworzenia wspólnych koalicji i rozmów we wszystkich województwach, w których jest to możliwe – wtórował mu Władysław Kosiniak-Kamysz, przewodniczący PSL. Liderzy obu partii poinformowali o współpracy swoich ugrupowań podczas wspólnej konferencji prasowej w Sejmie 30 października 2018 r.

- Deklarujemy chęć tworzenia wspólnych koalicji i rozmów we wszystkich województwach, w których jest to możliwe. Już teraz odbywają się spotkania radnych PSL i SLD w regionach. W tej kampanii mówiliśmy o sobie z życzliwością, tak więc dzisiaj nie ma problemu z nawiązaniem kontaktu oraz nawiązaniem współpracy. Zresztą w niektórych województwach, tak jak w województwie Lubuskim oraz Śląskim rządziliśmy wraz Platformą Obywatelską przed tymi wyborami – poinformował Władysław Kosiniak-Kamysz. - Pragniemy prowadzić te rozmowy razem z Koalicją Obywatelską – dodał.

- Wykluczamy, i to potwierdziliśmy w rozmowie ze sobą, możliwość współpracy z PiS-em na poziomie sejmików wojewódzkich – podkreślił lider PSL. - Pierwsze sejmiki zbiorą się po 15 listopada, tak więc teraz jest czas, kiedy te rozmowy będą się toczyć – podsumował.

Przebieg rozmów komplementował również Włodzimierz Czarzasty, a ich podstawą są wnioski z zakończonych właśnie wyborów samorządowych. - Kiedy opadł kurz po wyborczy, okazało się, że nie da się bez SLD i PSL-u tworzyć stabilnych rządów. Sprawdził się to w sejmikach, sprawdzi się to też w Sejmie. Moja wiara w to, że SLD Lewica Razem wróci do Sejmu jest silna.

- Dzisiejsze rozmowy pokazują, iż pragniemy wspólnie budować koalicję w sejmikach. Cieszę się z tego. Rozpoczynamy negocjacje również z Platformą Obywatelską – poinformował przewodniczący Sojuszu.

- Powtórzę również deklarację z wczorajszej konferencji prasowej - żadnych, na żadnym szczeblu koalicji z PiS-em. Pan Kosiniak-Kamysz ma inne stanowisko, ponieważ jest szefem innej partii, ja mam inne ponieważ jestem szefem swojej partii – podkreślił Czarzasty.

Lista nr 5 KW SLD Lewica Razem

© 2018 KKW SLD LEWICA RAZEM. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Rozumiem