SLD - Lewica Razem

image_intro_alt

Czarzasty: Robert Biedroń może być liderem listy lewicowej do europarlamentu

- Mam marzenie, żeby Adrian Zandberg, Małgorzata Tracz z Zielonych, ja albo ktoś z moich przyjaciół, żebyśmy stworzyli silne listy do europarlamentu – powiedział Włodzimierz Czarzasty w Polsat News.

Pytany, czy jego ugrupowanie może współpracować z Robertem Biedroniem, który ma szykować nowy ruch do startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego, stwierdził: jeśli lista lewicowa weźmie 15-20 proc., to ja będę każdy z lewicowych podmiotów traktować na zasadach równości.

- Nie muszę być pierwszy, mogę być drugi, trzeci - zapewniał gość Bogdana Rymanowskiego. - Robert Biedroń może być liderem listy lewicowej do Parlamentu Europejskiego – dodał.

- Jeśli nie uda nam się dogadać z siłami lewicowymi i stworzyć silnego bloku, dopuszczam stworzenie bloku, żeby bronić Polskę przed wyprowadzeniem z Unii Europejskiej - mówił przewodniczący SLD. Jego zdaniem, taki blok musiałby powstać "na zasadach partnerskich". - Czyli takich, jakie zostały zrobione w Łodzi z panią Zdanowska, w Lublinie z panem Żukiem i z panem Majchrowskim w Krakowie - wyjaśniał Czarzasty.

Lista nr 5 KW SLD Lewica Razem

© 2018 KKW SLD LEWICA RAZEM. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Rozumiem