SLD - Lewica Razem

image_intro_alt

SLD Lewica Razem podpisuje deklarację praw osób LGBT+. Rozenek: W Warszawie będzie można się zakochać tylko wtedy, kiedy będzie miastem tolerancyjnym

- Spotykamy się w stolicy Polski, w XXI wieku, gdzie prezydent miasta przez 3 minione kadencje odmawiała patronatu nad „Paradą Równości” oraz wielu wydarzeniom, w których udział brała społeczność LGBT+. Oceniamy to negatywnie – powiedział Sebastian Wierzbicki rozpoczynając konferencję prasową na symbolicznym już pl. Zbawiciela w Warszawie. - Od lat uczestniczymy w „Paradzie Równości” oraz innych wydarzeniach, dzisiejsza deklaracja jest więc kwintesencją tego co robimy oraz zapowiedzią naszej dalszej walki o prawa mniejszości – przypomniał laureat nagrody „Przyjaciel Parady Równości”. - Mamy nadzieję, że po tych wyborach w Warszawie dojdzie do głębokiej zmiany w tej sprawie – podkreślił Wierzbicki, który kandyduje do Rady Warszawy z dzielnicy Mokotów.

konfalbgt4181018

- Podstawą do naszego działania jest program LGBT+ „Miłość nie wyklucza” i na podstawie tego programu rozmawialiśmy z komitetem SLD Lewica Razem i na podstawie tego programu wypracowana została propozycja komitetu na rzecz osób LGBT+ - powiedział Oktawiusz Chrzanowski, ze Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza, który jednocześnie podkreślił, iż współpracuje również z innymi kandydatami, którzy popierają idee LGBT+. - Chodzi nam o konkretne rozwiązania dotyczące bezpieczeństwa w szkole i na ulicach, aby miasto umiało reagować na zjawisko przemocy – podkreślił. - Tu nie chodzi o ideologię, ale o konkrety- dodał.

Oktawiusz Chrzanowski przypomniał, iż komitet Rafała Trzaskowskiego, pomimo złożonej obietnicy, nie zdecydował się podpisać deklaracji praw osób LGBT+.

konfalbgt3181018

- Pod tą deklaracją podpisuje się 21 organizacji tworzących SLD Lewica Razem, ja podpiszę się jako przedstawicielka Inicjatywy Feministycznej – powiedziała Katarzyna Kądziela, typowana na na Pełnomocniczkę ds. Równości i Przeciwdziałaniu Dyskryminacji Prezydencie Warszawy Andrzeju Rozenku.

Szczegóły deklaracji „Zakochaj się w tęczowej Warszawie” przedstawił kandydat na prezydenta stolicy Andrzej Rozenek. - To jest bardzo ważny dzień w trakcie naszej kampanii. Akceptacja dla ludzi, którzy się niczym od nas nie różnią to jest podstawowa sprawa i na tym będziemy budować przyszłość europejskiej stolicy.

- Warszawa musi być miastem dla wszystkich, które jest otwarte i gdzie akceptuje się każdego. W Warszawie będzie można się zakochać tylko wtedy, kiedy będzie miastem tolerancyjnym – podkreślił polityk lewicy.

- W imieniu swoim i 500 kandydatek i kandydatów SLD Lewica Razem w Warszawie, którzy kandydują na różne szczeble samorządu, uroczyście podpisuje tę deklarację – oświadczył Andrzej Rozenek.

konfalbgt1181018

"ZAKOCHAJ SIĘ W TĘCZOWEJ WARSZAWIE"
Program LGBT+

 • Monitoring i system interwencyjny wobec przestępstw motywowanych uprzedzeniami do osób LGBT+
 • Bezpieczna Szkoła i Program „Latarnik”
 • Szkolenia służb miejskich (Straż Miejska, służba zdrowia itp.)
 • Miejski telefon zaufania dla osób LGBT+ i ich bliskich
 • „Bezpieczny Dom” – hostel dla osób LGBT+ w sytuacji kryzysu
 • Kampanie społeczne i edukacja antydyskryminacyjna w szkołach dostosowana do wieku i możliwości percepcyjnych dzieci i młodzieży
 • Dofinansowanie procedury korekty płci
 • Audyt polityki równościowej w mieście i przyjęcie „Karty Różnorodności”
 • Centrum Społeczne LGBT+
 • Pełnomocnik/czka ds. Równości i Przeciwdziałania Dyskryminacji; Społeczna Rada ds. Praw Osób LGBT+
 • Miasto i urząd zaangażowane w widoczność społeczności LGBT+ (Tęcza wraca na Pl. Zbawiciela)
 • Polityka miejska tworzona i prowadzona we współpracy z organizacjami pozarządowymi i społecznością LGBT

zakochajsięwteczowejwarszawie181018

 

 

Lista nr 5 KW SLD Lewica Razem

© 2018 KKW SLD LEWICA RAZEM. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Rozumiem