SLD - Lewica Razem

image_intro_alt

Kądziela: Antykobiecy politycy lubią o sobie mówić, że wspierają kobiety

- Marszałek Tyszka zechciał nazwać Pawła Kukiza najbardziej prokobiecym politykiem w Polsce - powiedziała Agata Czarnacka z Inicjatywy Feministycznej i zacytowała Pawła Kukiza, który powiedział: „Na wszelki wypadek przepraszam, to jest kraj przeprosin i oskarżeń”. - Przeprosiny na wszelki wypadek to nie są żadne przeprosiny i nadszedł czas, aby się nad sobą zastanowić – oceniła polityczka lewicy podczas konferencji prasowej w Sejmie 15 października 2018 r. - „Gdybym był na jej miejscu to też marzyłbym o imigrantach w kontekście sylwestrowej nocy”; „Nie mogę zgodzić się ze względów etycznych na projekt, który mówi: róbta, co chceta ze swoim dzieckiem, bo to moje ciało. Trzeba było zdawać sobie sprawę, komu się dawało to ciało i kiedy się dawało, i jak się dawało, że się nie rozleciało” - kontynuowała przytaczanie słów lidera Kukiz15, według którego posłanka Mucha podczas demonstracji w obronie prawa do aborcji „to matka, która zostawia własne dzieci i idzie na Manifę, by domagać się bezproblemowej możliwości zarzynania trzymiesięcznej żywej istoty”. - Za to wszystko Paweł Kukiz przeprosił, ale nie przeprosił za lekceważenie sprawy tak ważnej dla tylu kobiet, a jednocześnie marszałek Tyszka, polityk z obozu Kukiza, nazywa go najbardziej prokobiecym politykiem – podsumowała Czarnacka.

konfasejm151018a

Działaczka Inicjatywy Feministycznej poinformowała, iż Klub Parlamentarny Kukiz15 nie złożył ani jednej ustawy, której podstawowym celem byłoby ułatwienie życia kobietom, czy też przeciwdziałaniu dyskryminacji kobiet, tudzież wzmacniania ich praw i pozycji w społeczeństwie.

Swoje oburzenie wyraziła również Katarzyna Kądziela, typowana na Pełnomocniczkę ds. Równości i Przeciwdziałaniu Dyskryminacji Prezydencie Warszawy Andrzeju Rozenku. - Wydawałoby się, że to takie męskie żarciki, tylko że my kobiety mamy ich dosyć. Z drugiej strony zauważyłyśmy, że bardzo chętnie politycy, w istocie antykobiecy - także ci, którzy głosowali za ustawami na wskroś dyskryminującymi kobiety - lubią o sobie mówić jak jestem prokobiecy. To jest kłamstwo skierowane na efekt wyborczy.

- Kobiety są jedyną grupą, której skutecznie udało się swój zasób posiadania i swoje prawo. Nam jeszcze z tego okrojonego prawa, jeszcze niczego się PiS-owi nie udało się ukraść – podsumowała polityczka lewicy.

- Kobiety dalej nie dadzą się oszukiwać, ani w marcu, ani w październiku – podkreśliła Kądziela.

Lista nr 5 KW SLD Lewica Razem

© 2018 KKW SLD LEWICA RAZEM. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Rozumiem