SLD - Lewica Razem

image_intro_alt

SLD Lewica Razem: Przywrócimy wszystkie dawne nazwy ulic, zmienione przez PiS

- Sprzeciwiamy się procesowi dekomunizacji, który został wprowadzony przez prawicę – powiedział Marcin Kulasek podczas konferencji prasowej pod pomnikiem "Wyzwolenia Ziemi Warmińskiej i Mazurskiej" w Olsztynie. - To mieszkańcy powinni decydować o tym, jak ma nazywać się dana ulica – podkreślił sekretarz generalny SLD i szef sztabu wyborczego.

Włodzimierz Czarzasty jako przykład zmiany nazwy ulicy, pod kątem ideologicznym a nie historycznym, podał wymazywanie Dąbrowszczaków z grupy patronów ulic. - Jeśli ktoś ma coś do Dąbrowszczaków, to po prostu nie zna historii.

konfaolsztyn151018

- Jeśli SLD dojdzie do władzy, to przywróci wszystkie dawne nazwy ulic, zmienione przez PiS – zapowiedział lider Sojuszu.

Za równie głupią politykę Czarzasty uznał niszczenie pomników żołnierzy radzieckich. - Zburzono pomnik żołnierzy radzieckich w Szczecinie, którzy wyzwolili to miasto, trzeba trzeba być po prostu głupim, aby to robić. Wtórował mu Władysław Mańkut, przewodniczący SLD na Warmii i Mazurach, który przypominał, iż w Wiedniu odnowiono pomnik wdzięczności armii radzieckiej za to, że wyzwoliło to miasto w czasie II wojny światowej.

Rządząca prawica prowadzi agresywną politykę historyczną, która zmierza do wyparcia z przestrzeni publicznej wszelkich elementów nawiązujących do dorobku polskiej lewicy i innej niż forsowana przez Prawo i Sprawiedliwość wizji przeszłości. Przejawem tej polityki było uchwalenie tzw. ustawy dekomunizacyjnej, która naruszając Konstytucję, doprowadziła do przymusowych zmian patronów dziesiątek ulic i placów w całej Polsce.

konfaolsztyn151018b

SLD Lewica Razem proponuje – historię, która nie dzieli

Usuniemy nazwy narzucone przez wojewodów. Uważamy, że nadawanie nazw ulic, placów i innych obiektów użyteczności publicznej powinno stanowić wyłączną domenę gmin. Z tego powodu usuniemy wszystkie nazwy, które zostały wbrew Konstytucji narzucone przez wojewodów na podstawie tzw. ustawy dekomunizacyjnej.

Lista nr 5 KW SLD Lewica Razem

© 2018 KKW SLD LEWICA RAZEM. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Rozumiem