SLD - Lewica Razem

image_intro_alt

Żukowska: Decyzja prezydenta Lublina bezprawna

Możliwość wyrażenia swoich poglądów, czy też wolność demonstrowania są wartościami demokracji nie do przecenienia, uważamy, iż decyzja prezydenta Lublina była decyzją bezprawną, ponieważ zgłaszanie demonstracji następuje w trybie notyfikacyjnym, a przesłanki, które przywołuje pan Krzysztof Żuk są niejasne oraz mętne i nie posiadają uzasadnienia w realiach.

Pragniemy zapytać, czy w rozumieniu Platformy Obywatelskiej ma to wyglądać tak, że jakieś grupy neofaszystowskie i radykalne dostarczą groźby, które będą dotyczyły np. pochodu 1 Maja czy też Marszu Wolności, który przecież jest organizowany przez PO, to prezydenci z Platformy w obawie przed konfrontacją będą zakazywali tych demonstracji? Czy w takich sytuacjach włodarze miast z PO będą się również powoływać na argument, iż najważniejsze jest bezpieczeństwo mieszkańców? Bezpieczeństwo mieszkańców jest również ważne, tak samo jak bezpieczeństwo osób demonstrujących, jednakże to władze miasta mają obowiązek to bezpieczeństwo zapewnić.

Nie jesteśmy w stanie wycofać naszych kandydatów z komitetu wyborczego Krzysztofa Żuka, ponieważ terminy zgłaszania komitetów minęły. Nie chcemy, aby wyborczynie i wyborcy lewicy nie mieli szansy oddania głosu na kandydatów lewej strony sceny politycznej. Pragniemy mieć również wpływ przez następne 5 lat na to w jaki sposób prezydent Lublina będzie podejmował decyzje. Jeżeli teraz zrezygnujemy to stracimy możliwość nacisku na przyszłego włodarza Lublina, a lewicowi wyborcy nie będą mieli na kogo głosować.

Anna-Maria Żukowska, rzeczniczka prasowa SLD Lewica Razem Sejm RP 12.10.2018 r.

Lista nr 5 KW SLD Lewica Razem

© 2018 KKW SLD LEWICA RAZEM. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Rozumiem