SLD - Lewica Razem

image_intro_alt

Rozenek: Warszawę stać na to, aby dzieciaki trenowały bezpłatnie

Odbudowa stadionu SKRY; budowa hali widowisko-sportowej, która pomieści 20 000 widzów; reaktywacja żużla w stolicy; darmowe zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży w klubach współpracujących z miastem, reaktywacja małych klubów sportowych „Warszawianki”, „Drukarza”, „Gwardii”, „Marymontu”, „Orła”, „Spójni” i innych; funkcjonowanie toru łyżwiarskiego „Stegny” przez okrągły rok - to główne propozycje SLD Lewica Razem dla mieszkańców Warszawy, które przedstawiono podczas konferencji prasowej 4 października 2018 r.

konfa2041018

- Dzięki wczorajszej debacie na stadionie „Legii” temat sportu został podniesiony do rangi rzeczywistego wydarzenia i nie ukrywamy, że sport jest dla nas ważny i powinien być ważny dla każdego kto myśli o przyszłości stolicy – rozpoczął spotkanie z dziennikarzami Andrzej Rozenek. - Jeżeli chodzi o SKRĘ, to powtórzę moją deklarację z wczoraj – w tym miejscu odbudujemy stadion lekkoatletyczny i będzie to stadion lekkoatletyczny imienia Ireny Szewińskiej, naszej wspaniałej złotej medalistki cieszącej się powszechnym szacunkeim. Deklaruję budowę na błoniach Stadionu Narodowego sali widowiskowo-sportowej, im. Roberta Brylewskiego zmarłego niedawno legendarnego muzyka sceny punk rockowej, który udowodnił jak ważna jest muzyka w życiu, a jednocześnie był człowiekiem blisko związanym z Warszawą – oświadczył kandydat SLD Lewica Razem na włodarza stolicy.

- Nie zostawimy tematu żużla, który powinien wrócić do Warszawy. Kiedyś mieliśmy stadion żużlowy na „Gwardii”, obiecuję, że jak zostanę prezydentem stolicy to ten temat powróci i Warszawa będzie miała swój klub i stadion żużlowy na najwyższym poziomie – kontynuował Rozenek.

- Odbudowa stadionu SKRY; budowa hali widowisko-sportowej, która pomieści 20 000 widzów; reaktywacja żużla w stolicy - to są trzy ważne inwestycje, które zapowiedziałem wczoraj i chciałem je potwierdzić dzisiaj – podsumował.

konfa3041018

Andrzej Rozenek przypomniał, iż hasłem jego programu jest „Miasto Społeczne Warszawa”, związku z tym na wszystko – w tym i na sport – patrzy przez pryzmat pojedynczego człowieka.

- Najważniejsze będzie dla nas wsparcie dla sportu dzieci i młodzieży, która korzysta w stolicy z różnego rodzaju form aktywności fizycznej i chcemy żeby te zajęcia były bezpłatne. Wiemy jak wielką kwotę w budżetach domowych stanowią właśnie te wydatki, na dodatkowe zajęcia sportowe np. basen, czy też piłkę nożną – zadeklarował polityk lewicy. - Warszawę stać na to, aby dzieciaki trenowały bezpłatnie – ocenił.

Kwestie historycznych warszawskich klubów: „Warszawianki”, „Drukarza”, „Gwardii”, „Marymontu”, „Orła” oraz „Spójni” i innych podniosła Monika Jaruzelska, kandydatka SLD Lewica Razem do Rady Warszawy z okręgu obejmującego Pragę Południe i Rembertów. - Przy ulicy Mińskiej w Warszawie mieści się klub „Orzeł”, który jest miejscem kultowym, ale dziś już nieczynnym. Pragniemy odbudować ten klub i przywrócić mu świetność.

Polityczka lewicy odniosła się również do kwestii łyżwiarstwa. - Tor łyżwiarski „Stegny” mógłby być czynny przez cały rok, co może zapewnić zadaszenie obiektu.

Sebastian Wierzbicki, lider SLD w Warszawie przypomniał, iż kompleksowy plan rozwoju sportu w stolicy już istnieje, ale po wyjściu Sojuszu z koalicji rządzącej miastem nie jest on realizowany. - Obecna strategia rozwoju sportu do 2020 roku została opracowana przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, kiedy to współrządziliśmy Warszawą i byliśmy odpowiedzialni za sport i to lewica wyrwała ten sport z marazmu.

- Wszystko co w Warszawie należy zrobić zostało zapisane w tym dokumencie, szkoda, że obecne władze miasta tego nie realizują – ocenił kandydat do Rady Warszawy z Mokotowa.

Osobistymi odczuciami związanymi z sytuacją sportu w Warszawie podzieliła się Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska, kandydatka do Sejmiku Województwa Mazowieckiego z okręgu Warszawa Północ. - Ze smutkiem patrzę na to miejsce, ponieważ znam to miejsce od dzieciństwa. Wstydem jest to, że stolica dużego państwa nie ma hali widowiskowo sportowej, w której się organizuje wspaniałe koncerty krajowych i światowych gwiazd oraz imprezy sportowe.

- My jesteśmy zdeterminowani, będziemy oto walczyć, Warszawa zasługuje na wspaniałe obiekty sportowe i kulturalne – oświadczyła polityczka lewicy. - A Skra wróci do życia – dodała Szmajdzińska.

 

Lista nr 5 KW SLD Lewica Razem

© 2018 KKW SLD LEWICA RAZEM. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Rozumiem