SLD - Lewica Razem

image_intro_alt

Czarzasty: PiS chce zmieniać to za czym sam głosował, ustawa o Sądzie Najwyższym została poparta przez Prawo i Sprawiedliwość w 2002 r.

- W zmianach w sądownictwie chodzi o władzę w tych sądach a nie o uprawnienia sądów. Artykuł 9. naszej konstytucji mówi, że Rzeczpospolita Polska przestrzega wiążącego go prawa międzynarodowego. Trybunał Konstytucyjny uznał w 2005 i 2010 roku, że wszystkie nasze porozumienia z Unią Europejską są zgodne z prawem. W związku z tym nie prawa pan wicepremier Gowin mówić, że jeżeli wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej będzie zły dla PiS-u, to politycy tej partii będą go respektować, ale nie będą go przestrzegać – powiedział Włodzimierz Czarzasty w programie „Śniadanie w Polsat News” - To jest wypowiedź skandaliczna – dodał.

- PiS chce zmieniać to za czym sami głosował, ustawa o Sądzie Najwyższym została poparta przez Prawo i Sprawiedliwość w 2002 r. i ona obowiązywała jeszcze pół roku temu – przypomniał przewodniczący SLD.

- Chciałem przytoczyć wypowiedź pana posła Piotrowicza z 2015 r. po sprawozdaniu pani Gersdorf, poseł PiS stwierdził, iż jest to świetne sprawozdanie i wskazywał na sprawność orzekania polskiego sądownictwa i wysoką jakość orzecznictwa – kontynuował "wycieczkę w przeszłość" Czarzasty.

Lista nr 5 KW SLD Lewica Razem

© 2018 KKW SLD LEWICA RAZEM. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Rozumiem