SLD - Lewica Razem

image_intro_alt

Czarzasty: W miastach, gdzie kino nie wyświetli "Kleru", SLD będzie organizować projekcję tego filmu

- Nie oglądałem filmu "Kler", ale jego przesłanie jest mi znane. Podjąłem bardzo delikatne rozmowy z dystrybutorem, zapytałem się, czy w tych miastach, gdzie samorząd zabroni wyświetlania (...) SLD będzie mógł zrobić projekcję tego filmu - powiedział Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej w programie "Graffiti".

Czarzasty wyjaśnił, że rozmowy na temat projekcji filmu są w fazie początkowej. - Nie wiem, kiedy dojdzie do wyświetlania filmu. Nawiązałem kontakt z dystrybutorem, złożyłem ofertę. To są mądrzy ludzie. W związku z tym zgodzą się, albo się nie zgodzą. A to, co się stało w Ostrołęce, uważam za skandaliczne. Od Ostrołęki zaczęlibyśmy wyświetlanie filmu - powiedział gość Piotra Witwickiego.

Przewodniczący SLD w nawiązaniu do rozmowy o filmie Wojciecha Smarzowskiego, skomentował pozycję Kościoła w Polsce.

- Jacek Protasiewicz pół roku temu złożył zapytanie o koszty finansowania Kościoła w Polsce, bo według nas to jest około 5 mld złotych rocznie. Wciąż są przedłużane terminy z odpowiedzią na zapytanie poselskie. To jest skandal. My chcemy po prostu poważnie rozmawiać o konkordacie, o jawności finansowania Kościoła w Polsce - powiedział Czarzasty.

Lista nr 5 KW SLD Lewica Razem

© 2018 KKW SLD LEWICA RAZEM. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Rozumiem