SLD - Lewica Razem

image_intro_alt

Czarzasty: Koalicja z PiS? Nie. Współpraca z Koalicją Obywatelską? Tak, ale na partnerskich zasadach

- Reprezentuję SLD Lewica Razem, komitet który właśnie dzisiaj kończy rejestrację 22 tysięcy ludzi w wyborach samorządowych. Nie muszę sprzedawać swoich ideałów za funkcje - powiedział Włodzimierz Czarzasty w „Rozmowie Piaseckiego”.

Lider SLD pytany, czy chciałby zawrzeć przymierze z Koalicją Obywatelską, odparł: - Na równoprawnych zasadach oczywiście możemy rozmawiać. Następnie przytoczył jednak słowa piosenki: "Dzień dobry, kocham Cię, już posmarowałem Tobą chleb". - Ja nie mam ochoty, jak Nowoczesna czy Barbara Nowacka, być przywitany uśmiechem, posłuchać, że jestem kochany, a potem rozsmarowany na kanapce - stwierdził. Liderka Inicjatywy Polska Barbara Nowacka na początku września podpisała porozumienie wyborcze z Koalicją Obywatelską PO i Nowoczesnej.

Czarzasty podkreślił, iż to nie on jest "głównym przeciwnikiem" Koalicji Obywatelskiej. - Jestem zwolennikiem określonego systemu wartości. I ja po prostu nie wierzę w opowieści pana Schetyny - stwierdził. Pytany o swoje wypowiedzi z maja, w których wyrażał gotowość do przystąpienia do koalicji "wszyscy przeciwko PiS" stwierdził, że "wtedy była taka sytuacja, że mają być okręgi trzymandatowe" w wyborach samorządowych. - Jeżeli będą okręgi trzymandatowe, które będą eliminowały bardzo duże grupy społeczne i ich poglądy, to w tym momencie będzie trzeba iść jedną listą. Jeżeli ich nie będzie, to nikt się nie skusi na to, by namawiać ludzi, przynajmniej ze strony lewicy, do głosowania na jedną listę - wyjaśnił. - Bo na Monikę Jaruzelską, która będzie startowała z Warszawy, nie będzie głosowała znaczna część elektoratu PO, a na pana Ujazdowskiego, który uważa, że homoseksualizm jest chorobą, nie będzie głosował elektorat SLD - zaznaczył. 

Przewodniczący Sojuszu zaprzeczył jednocześnie, by kierowana przez niego formacja była gotowa do formowania lokalnych koalicji z PiS. - Linia partii jest jednoznaczna: nie będziemy współpracowali i nie współpracujemy z PiS - podkreślił. Oświadczył przy tym, że dwa tygodnie temu zaproponował opozycji trzypunktowy pakt, którego jedną z zasad było niewchodzenie w koalicję z PiS. - Wie pan, że liderzy nie chcą tego podpisywać? - mówił.

 

Lista nr 5 KW SLD Lewica Razem

© 2018 KKW SLD LEWICA RAZEM. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Rozumiem