SLD - Lewica Razem

image_intro_alt

Rozenek do konkurentów w walce o funkcję prezydenta Warszawy: Podpiszcie pakt, w którym zagwarantujecie, że nie będziecie współpracować z PiS

Andrzej Rozenek, kandydat na prezydenta Warszawy z ramienia koalicji SLD Lewica Razem zwrócił się do swoich konkurentów w walce o funkcję włodarza stolicy, o podpisanie się pod deklaracją, która ma gwarantować wyborcom, iż dany kandydat będzie działał na rzecz obrony samorządów przed Prawem i Sprawiedliwością.

Trzy punkty Andrzeja Rozenka:

1. Wszystkie siły demokratyczne wspólnie pilnują, aby wybory były uczciwe.

2. W II turze wszystkie siły demokratyczne zawsze głosują na tego kandydata, który nie jest z PiS-u.

3. Żadne z demokratycznych ugrupowań nie ma prawa wejść w koalicję z PiS-em po zakończonych wyborach samorządowych.

rozenek3punkty

12 września 2018 r. podczas konferencji prasowej przez stołecznym ratuszem Andrzej Rozenek wygłosił następujące oświadczenie:

„Mamy niepokojącą sytuację, według sondaży istnieje szansa, iż Prawo i Sprawiedliwość przejmie nasza samorządy i zawładnie naszymi małymi ojczyznami. Istnieje taka ogólna narracja, która jest upowszechniana przez niektórych polityków, iż trzeba iść jedną listą, ponieważ tylko tak PiS nie przejmie samorządów. To jest narracja fałszywa. Spełniając te trzy punkty możemy ze sobą współpracować, ale i pięknie różnić nie rezygnując ze swoich szyldów i programów.

Punkt pierwszy. Wszystkie siły demokratyczne wspólnie pilnują uczciwości wyborów, aby móc skonfrontować wyniki wyborów, które poda Państwowa Komisja Wyborcza. Musimy mieć gwarancje, iż wszystkie głosy zostały policzone uczciwie.

Punkt drugi. Wszystkie siły demokratyczne powinny się zobowiązać do tego, aby w II turze poprzeć tego kandydata, który nie jest z PiS-u. Zawsze głosujemy na kandydata ugrupowań demokratycznych, niezależnie z jakiej partii, czy też komitetu on pochodzi.

Punkt trzeci. Ten punkt jest trochę trudniejszy, ale nie niemożliwy. Po wyborach żadna demokratyczna siła opozycyjna nie podpisuje umowy koalicyjnej z PiS.

Proszę spojrzeć, podpisanie tych trzech punktów gwarantuje nam, iż żaden samorząd nie wpadnie nam w łapy Prawa i Sprawiedliwości, chyba że PiS zdobędzie w nich samodzielną większość. Wiemy z sondaży, iż jest to bardzo mało prawdopodobne.

Podpisanie się pod tymi trzema punktami daje również czytelny sygnał wyborcom, ludziom, którym zależy na przyszłości Polski, że opozycja się potrafi ze sobą dogadać, iż potrafi ze sobą współpracować.

Zwracam się dzisiaj do wszystkich kandydatów na prezydenta miasta stołecznego Warszawy, żeby się pod tymi trzema punktami się podpisali, oczekuję, iż zrobią to publicznie i będzie to swoiste zobowiązanie wobec wyborców.

Jeżeli ktoś kandyduje i zależy mu na demokracji oraz porządku prawnym; zależy mu na tym, aby Polski nie wypychać z Unii Europejskiej oraz zależy mu na tym, aby w samorządach rządzili nie „Misiewicze”, ale eksperci znający się na samorządności – niech podpisze te trzy punkty. Nikomu to nic nie ujmuje, ale wręcz dodaje. Z tymi trzema punktami każdy może iść z własnym programem, każdy może iść pod własnym szyldem, każdy może reprezentować swoich własnych wyborców.

Jest to prosta recepta jak zatrzymać PiS idący szybkim krokiem po nasze samorządy. Te trzy punkty pozwolą ocalić Warszawę przed PiS. Z siłami, które łamią konstytucję, wypychają nas z Unii Europejskiej czy też niszczą porządek prawny – takie siły należy otoczyć swoistym kordonem sanitarnym i absolutnie z nimi nie negocjować. Jest stare powiedzenie specjalsów - z terrorystami się nie negocjuje.

Oczekuję teraz na konkretną reakcję kandydatów na prezydenta Warszawy”

konfa120918rozenek

Następnie głos zabrała Anna-Maria Żukowska, rzeczniczka prasowa komitetu SLD Lewica Razem. - Przypomnę słowa Włodzimierza Czarzastego, przewodniczącego Sojuszu oraz Marcina Kulaska, sekretarza generalnego partii oraz szefa sztabu wyborczego: w żadnym sejmiku w kraju nie ma możliwości zawarcia koalicji z Prawem i Sprawiedliwością. Partią, która łamie naszą konstytucję, zasady niezależności sądownictwa – oświadczyła. - Kandydatki do Sejmiku Województwa Mazowieckiego, kobiety lewicy z krwi i kości: prof. Danuta Waniek, mec. Katarzyna Piekarska oraz mec. Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska gwarantują, że tak się nie stanie na Mazowszu” – podkreśliła Żukowska.

- Nigdy nie głosowałam prawicowo, a ludziom, którzy chcieliby się zastanowić jakiego wyboru dokonać, a codziennie obserwują tą nieczystą bijatykę pomiędzy kandydatami PiS i PO, pragnę zwrócić uwagę na naszego kandydata – powiedziała Danuta Waniek, wieloletnia szefowa kancelarii prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. - Zastanówcie się nad ważnymi i merytorycznymi kwestiami i może uśmiechniecie się i powiecie: „to jest również mój kandydat” – zachęcała do głosowania na Andrzeja Rozenka polityczka lewicy.

- Jestem przerażona kiedy słucham o pewnej „wyimaginowanej wspólnocie” - poinformowała Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska odnosząc się do słów prezydenta Andrzeja Dudy, w których negatywnie ocenił on obecność Polski w Unii Europejskiej. - To się wszystko może zmienić. Andrzej jest świetnym kandydatem – zapowiedziała. - Ja nie lubię tych wszystkich obiecanek cacanek: 19 dzielnica, kolejka linowa – komentowała. - My jesteśmy poważni i nasze pomysły można odnieść do rzeczywistości – podkreśliła Szmajdzińska.

 

Lista nr 5 KW SLD Lewica Razem

© 2018 KKW SLD LEWICA RAZEM. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Rozumiem