SLD - Lewica Razem

image_intro_alt

SLD Lewica Razem: Po stronie dziecka, po stronie rodzica

- Zaczynamy prezentację naszych siedmiu szpic programowych. Zaczynamy rozmawiać o programie. Będziemy mówili, co chcemy zrobić dla obywatelek i obywateli. Dla nas przewodnią rzeczą jest, żeby więcej inwestować w człowieka, niż w infrastrukturę – powiedział Włodzimierz Czarzasty w Łodzi podczas prezentacji pierwszego z siedmiu postulatów programowych SLD Lewica Razem.

- Nie zamierzamy wchodzić pomiędzy "wielki konflikt" PO i PiS – podkreślił lider Sojuszu. - W trakcie kampanii samorządowej nie chcemy robić "wielkiej polityki", lecz zamierzamy rozmawiać o programie i konkretnych sprawach – oświadczył Czarzasty.

konfa2100918

„Po stronie dziecka, po stronie rodzica":
- bezpłatne drugie śniadania dla uczniów klas I-III, który pilotażowo działa już w Łodzi;
- wzmocnienie roli szkolnictwa zawodowego;
- bezpłatne i dostępne dla wszystkich żłobki i przedszkola;
- wyprawkę dla uczniów I klasy szkoły podstawowej w postaci 500 zł bonów;
- bezpłatne bilety na przejazdy dla uczniów;
- darmowe korepetycje;
- edukacja seksualna w ramach gminnych programów zdrowotnych;
- lekcje etyki w każdej szkole.

Prezentowany program: "Po stronie dziecka, po stronie rodzica", dotyczy edukacji oraz rodziców i dzieci. Wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela poinformował, że chodzi m.in. o bezpłatne drugie śniadania dla uczniów klas I-III, który pilotażowo działa już w Łodzi. - Tym programem na wzór łódzki chcemy zainteresować samorządy w całym kraju, aby takie działania były realizowane w całym kraju. Program bezpłatnych śniadań będziemy rozszerzać w Łodzi o bezpłatne obiady. To projekt społeczników, ale bardzo nam bliski. Żywienie dzieci, a szczególnie bezpłatne posiłki to element, o którym musimy mówić wyraźnie w tej kampanii samorządowej. To są bowiem działania, które zależą bezpośrednio od miasta - podkreślił Trela.

konfa3100918

Szef sztabu wyborczego SLD Marcin Kulasek poinformował, że Sojusz w każdy poniedziałek w innym mieście ma prezentować kolejne z siedmiu filarów programu wyborczego. Kolejnym punktem przedstawionym za tydzień w Kaliszu ma być "Zdrowie na miejscu".

 

Lista nr 5 KW SLD Lewica Razem

© 2018 KKW SLD LEWICA RAZEM. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Rozumiem