SLD - Lewica Razem

image_intro_alt

Czarzasty: każdy ma prawo pójść własną drogą. Nie będzie współpracy z PiS

- Nie będę współpracował z partią, która, według mnie, łamie konstytucję, łamie prawo i jest partią antydemokratyczną - powiedział Włodzimierz Czarzasty na antenie Jedynki.

 

Podczas konwencji SLD-Lewicy Razem w Dąbrowie Górniczej Włodzimierz Czarzasty zaproponował partiom opozycyjnym pewną umowę. - Zaapelowałem do wszystkich stron, które uważają, że stoją po stronie demokratycznej, o to, żeby, zamiast oferować puste obietnice, podpisać pakt o współpracy - powiedział szef SLD. Elementami paktu miałyby być dopilnowanie, by wybory były uczciwe i wzajemne poparcie opozycyjnych partii w drugich turach lokalnych wyborów oraz zapowiedź braku współpracy z partią rządzącą po wyborach.

Jedną z przyczyn niechęci Włodzimierza Czarzastego do kooperacji z Prawem i Sprawiedliwością jest polityka historyczna tej partii, na przykład "zabranie praw nabytych ludziom związanych ze służbami wojskowymi czy milicyjnymi". - Dzisiaj są oni, jutro będą sędziowie, a potem nauczyciele. Nie można odpowiedzialności zbiorowej stosować w stosunku do ludzi. Bandytów trzeba wsadzać, a bohaterom budować pomniki - powiedział.

Lista nr 5 KW SLD Lewica Razem

© 2018 KKW SLD LEWICA RAZEM. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Rozumiem