SLD - Lewica Razem

image_intro_alt

SLD Lewica Razem: Równy start, lepsza służba zdrowia, darmowe usługi publiczne dla dzieci i seniorów. Silny samorząd to demokratyczne państwo

- Nie ma wroga na lewicy, ale też nie ma wroga wśród opozycji. Polska lewica będzie tworzyła silny blok lewicowy, nie przystąpimy do żadnego bloku chadeckiego – oświadczył Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD podczas wyborczej konwencji koalicji SLD Lewica Razem w Dąbrowie Górniczej. Lider Sojuszu w swoim wystąpieniu podkreślił, iż samorządy w kolejnej kadencji większy nacisk powinny położyć w inwestycje w ludzi, niż w infrastrukturę. Czarzasty skierował również apel do wszystkich ugrupowań, które uważają, iż stoją w opozycji wobec PiS. - Zbierzmy się i ustalmy trzy zasady. Zasada pierwsza, wszyscy pilnujemy uczciwości wyborów samorządowych. Zasada druga, w II turze głosujmy na kandydata z opozycji demokratycznej. Zasada trzecia, zobowiążmy się, że po wyborach samorządowych nie będziemy tworzyć koalicji z PiS-em – powiedział.

czarzastykonwencja080918

Lider SLD przedstawił również wizję Polski, którą lewica będzie promować w tych oraz kolejnych wyborach. - Pragniemy państwa świeckiego z: lekcjami religii poza szkołą, wypowiedzianym konkordatem, opodatkowaniem kleru oraz traktowaniem duchownych równo ze wszystkimi obywatelami.

Pragniemy państwa tolerancyjnego, gwarantującego prawa mniejszościom oraz związkom partnerskim.

Pragniemy państwa wolnego od antysemityzmu i rusofobii.

Pragniemy państwa prawa, przestrzegania Konstytucji, państwa w którym nie odbiera się praw nabytych.

Pragniemy państwa wolnościowego, gwarantującego wszelkie prawa kobietom.

Pragniemy państwa odnoszącego się z szacunkiem do historii: odbudowy kraju po II wojnie światowej, zagospodarowania ziem odzyskanych, NSZ i Żołnierzy Wyklętych.

Proponujemy sprawiedliwy system podatkowy, w którym w większej części obciążeni będą bogatsi, a w mniejszej mierze biedni. Uznajemy własność prywatną, państwową i spółdzielczą jakorównoprawne własności.

Pragniemy państwa prawa, przestrzegania Konstytucji, państwa w którym nie odbiera się praw nabytych.

Będziemy wspierać samorządy i społeczeństwo obywatelskie, aby były jak najsilniejsze – mówił w swoim wystąpieniu Włodzimierz Czarzasty.

Konwencję, która odbyła się w Dąbrowie Górniczej 8 września 2018 r. otworzył obecnie urzędujący prezydent tego miasta Zbigniew Podraza z SLD. W wydarzeniu uczestniczyło kilkaset osób, które reprezentowały 20 lewicowych partii i stowarzyszeń. Zaprezentowano szczegóły programu „Silny Samorząd, Demokratyczna Polska” oraz kandydatów na prezydentów miast oraz radnych.

kulasekkonwencja080918

Program "Silny Samorząd, Demokratyczne Państwo" składa się z siedmiu filarów i każdy z nich będzie prezentowany podczas kolejnych siedmiu tygodnii kampanii SLD Lewica Razem: „Po stronie dziecka, po stronie rodzica”, bo samorząd musi być partnerem rodzica w wychowaniu dziecka, o tym będziemy mówić w poniedziałek w Łodzi; „Zdrowie na miejscu”, bo czas na to, by samorząd wziął odpowiedzialność za zdrowie mieszkańców, o tym porozmawiamy w Kaliszu; „Powietrze w normie”, bo chcemy, by nasze dzieci oddychały zdrowym powietrzem, o tym będziemy mówić w Warszawie; „Srebrna rewolucja”, bo samorząd musi zapewnić seniorom godne życie, o sprawach seniorów porozmawiamy w Bydgoszczy; „Dobre mieszkanie w każdej gminie”, bo mieszkanie to prawo, a nie towar, o tym przypomnimy w Szczecinie; „Przestrzeń, która nie kłamie. Historia, która nie dzieli”, bo nikt nie będzie narzucał nam patronów ulic naszych miast, o tym będziemy mówić w Olsztynie; „Decydujemy wspólnie”, bo samorząd należy do nas, mieszkańców, o tym przypomnimy w Świdnicy i Wrocławiu.

Gościem specjalnym konwencji komitetu SLD Lewica Razem był Maroš Šefčovič, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej oraz komisarz UE ds. unii energetycznej. - Moja wizja Europy jest jasna. Chcę wzmocnić poczucie bezpieczeństwa, także socjalnego wśród wszystkich mieszkańców Europy. Europy, która wspiera wszystkich obywateli – mówił słowacki polityk. - Równość szans i sprawiedliwość społeczna to dla nas, ludzi lewicy nie są tylko puste slogany – podkreślał Šefčovič w swoim wystąpieniu. - Polsce należy się centralne miejsce przy stole, gdzie zapadają najważniejsze decyzje dla Unii Europejskiej. A ja zrobię wszystko co w mojej mocy, aby głos lewicy był jeszcze bardziej słyszalny w Europie – oświadczył wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej.

 rozenekkonwencja080918

- Polska potrzebuje prawdziwej alternatywy. Prawdziwej, bo taką nie jest ani Platforma ani Nowoczesna. I to jest jedno z zadań dla dzisiejszej lewicy – stwierdził Marcin Kulasek, sekretarz generalny SLD w Dąbrowie Górniczej. - Dzięki ciężkiej pracy w ostatnich miesiącach udało się nam wraz z partnerami z ponad 20 ugrupowań utworzyć porozumienie SLD Lewica Razem za co dziękuję wszystkim koalicjantom – oświadczył Kulasek. - Tylko silna lewica w samorządzie obroni demokratyczne państwo prawa – podkreślał polityk Sojuszu. - Samorząd należy do nas wszystkich, decydujmy wspólnie z mieszkańcami jak zmieniać samorządy na lepsze – mówił w swoim wystąpieniu Kulasek.

Andrzej Rozenek, kandydat koalicji SLD Lewica Razem na prezydenta Warszawy był kolejnym mówcą konwencji i wszyscy, którzy oczekiwali mocnego wystąpienia nie zawiedli się. - Oddamy Polkom i Polakom to co PiS zabrało. Przywrócimy pozycję Polski w Unii Europejskiej, niezależne sądownictwo, odbudujemy społeczeństwo obywatelskie, przywrócimy obywatelom i obywatelkom godność! - mówił Rozenek.

pawliczakkonwencja080918

Karolina Pawliczak, kandydatka na prezydentkę Kalisza prezentowała elementy programu związane z budownictwem mieszkaniowym. - Proponujemy rozwiązania,które są blisko ludzi, rozwój budownictwa komunalnego, lepsza polityka zdrowotna, ochrona środowiska.

Prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk dzielił się doświadczeniem ze współpracy z organizacjami pozarządowymi. - Wspólnie decydujemy o tym jak będzie wyglądał samorząd po następnych wyborach. Decydujmy wspólnie ze stowarzyszeniami, NGO-sami, aby nasze lokalne społeczności rozwijały się jeszcze lepiej.

matyjaszczykkonwencja080918

Waldemar Witkowski, przewodniczący Unii Pracy zaprezentował program dotyczący dzieci i młodzieży. - Chcemy bezpłatnego transportu oraz dostępu do kultury dla dzieci i młodzieży. A także zapowiedział walkę z problemem zanieczyszczenia powietrza. - Uchwalimy uchwały antysmogowe w każdym województwie. Dbajmy o czyste powietrze! - mówił Witkowski.

Na zakończenie konwencji raz jeszcze głos zabrał Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD. - Nie będziemy się oglądać na innych, w każdym powiecie i województwie wiemy co mamy robić – zapowiedział i podkreślił, iż w kampanii wyborczej nie należy spodziewać się eventów. - Niczego nie będziemy robili na pokaz, w zamian będziemy wśród ludzi – mówił Czarzasty. - Zwyciężymy! - ogłosił.

 

 

Lista nr 5 KW SLD Lewica Razem

© 2018 KKW SLD LEWICA RAZEM. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Rozumiem